Ostalozlato za keniju

Matošević 104., Vrajić 119. u maratonu

14. kolovoza 2016. - 20:20
marata

Kenijska atletičarka Jemima Jelagat Sumgong osvojila je zlatnu medalju na olimpijskim igrama u Rio de Janeiru pobijedivši u maratonu, dok su hrvatske predstavnice Matea Matošević i Marija Vrajić zauzele 104. i 119. mjesto od 133 maratonke koje su prošle ciljem.

Sumgong je pobijedila s rezultatom 2:24.04 ispred Eunice Jepkirui Kirwa iz Bahraina (2:24:13), dok je broncu osvojila Etiopljanka Mare Dibaba (2:24.30).

Sumgong je postala prva kenijska atletičarka koja je osvojila zlato za svoju domovinu u maratonu.

Matošević, kojoj je ovo bio tek treći maraton u životu, nakon pet kilometara je bila na 122. mjestu, a potom je popravljala svoju poziciju. Na 20 km je bila na 119. mjestu, a deset kilometara kasnije na 112. poziciji. U posljednjih deset km plasman je popravila za još osam mjesta...

23. travanj 2024 19:05