Makarani ‘šesticom’ prekinuli crni niz, dramatična završnica u Murteru, remi u Vrgorcu

Piše Jakov Kovačević, Krešimir Gulin. Mate Primorac
25. studenog 2020. - 07:32
Tom Dubravec/Ilustracija/Cropix

Novo Vrijeme Apfel je nadigralo Alumnus u Sesvetama i zasluženo odnijelo bodove u Makarsku.

Obje momčadi u utakmicu su ušle napadačkom igrom, a u prvim minutama veći posjed imao je oslabljeni Alumnus. Nakon toga dominiraju Makarani i u 14. minuti Osredkar kažnjava grešku obrane Alumnusa i trese mrežu Modrušana za 0:1. Makarani su samo dvije minute kasnije podebljali prednost, Pašalić je primio loptu na uzdužnoj liniji terena, namjestio se i preciznim udarcem pogađa gornji desni kut nemoćnog vratara domaćina.

Početak nastavka donosi izglednu prigodu „studentima“, a akciju Markić – Andrijašević zaustavlja sigurni Bašković. Na početni pritisak Novo Vrijeme Apfel odgovara pogotkom Kazazića za prednost 3:0. Alumnus od 34. minute igra s Penavom kao igračem/vratarom, a već u idućoj minuti Osredkar kažnjava neprecizno dodavanje domaćih igrača i posprema loptu u njihova prazna vrata za 4:0.

No, i pored toga Sesvećani nastavljaju igrati sa letećim vratarom, ali im to nije donjelo ništa dobrog. Makarani su još dva puta zabili na prazna vrata domaćina, a strijelci su bili Horvat i opet veteran Osredkar.

Ovom pobjedom Makarani su prekinuli niz od dva poraza.

Alumnus - Novo Vrijeme Apfel 0:6 (0:2)

Sesvete - Sportska dvorana Jelkovec. Bez gledatelja.

Suci: Nikola Jelić i Dino Kramar.

Strijelci: 0:1 Osredkar (14), 0:2 Pašalić (16), 0:3 Kazazić (34), 0:4 Osredkar (35), 0:5 Horvat (38), 0:6 Osredkar (38).

Crveni karton: Vlado Andrijašević (Alumnus) u 40. (drugi žuti karton).

Najbolji igrač: Igor Osredkar (Novo Vrijeme Apfel).

Alumnus Sesvete: Modrušan, Dekanić, Markić, Andrijašević, Andrić, Penava, Perović, Ledinščak, Klarić, Vurnek. Trener: Jakov Ungarov.

Novo Vrijeme Apfel: Bašković, Vuković, Jelavić, Osredkar, Bajrušović, Pulinho, Kazazić, Sokol, Pašalić, Rodrigo, Lasić, Horvat, Herceg. Trener: Teo Strunje.

Crnica - Osijek Kelme 4:4 (0:2)

Murter - Sportska dvorana Osnovne škole ‘Murterski škoji’. Bez gledatelja.

Suci: Saša Tomić i Filip Mijač.

Strijelci: 0:1 Pandurević (2.), 0:2 Nospak (10.), 1:2 Šamija (21.), 1:3 Gelo (21.), 2:3 Šamija (25.), 3:3 Subotić (29.), 4:3 Šamija (33.), 4:4 Šimašek (40.).

Najbolji igrač: Marinko Šamija (Crnica).

Crnica: Bilić, Nadoveza, Marčić, Jelovčić, Škugor, Subotić, Burčul, Vuković, Žilić, Šamija, Perić, Radić, Jolić, Kuač.

Osijek Kelme: Živković, Vilhelm, Šalaj, Pandurević, Stupar, Da Silva, Čosić, Čavar, Gelo, Šimašek, Nospak, Čurman.

Uzbudljivu utakmicu, s puno preokreta i dramatičnom završnicom odigrali su Šibenčani i Osječani u Murteru.

Gosti su vodili 2:0 i 3:1, međutim Crničani su ponajviše zahvaljujući raspoloženom Kninjaninu Marinku Šamiji koji je zabio hat-trick uspjeli preokrenuti i povesti s 4:3. No, ni to im nije bilo dovoljno da upišu pobjedu poslije dva poraza i jednog remija u zadnje tri službene utakmice.

Naime, gosti su zaigrali riskantnije s ‘igračem-golmanom’ u finišu utakmice što im se isplatilo, jer su 30 sekundi prije kraja preko Šimašeka uspjeli izjednačiti. Ni tu drami nije bio kraj. Na 11 sekundi prije kraja kapetan domaćih Vuković imao je sjajnu prigodu da svojima donese ‘trobod’, ali je njegov šut zaustavila vratnica.

Vrgorac - Futsal Dinamo 1:1 (1:1)

Vrgorac - Dom športova, Davor Jović, junak Domovinskog rata. Bez gledatelja.

Suci: Mario Lulić i Marijan Šimatović (oba iz Gospića).

Strijelci: 0:1 Matković (14), 1:1 Gudasić (20).

Najbolji igrač: Mario Herceg (Futsal Dinamo).

Vrgorac: M. Vuković,  Pervan, Kozarić, Kraljević, Roskam,  Marević, Govorko, Gudasić, Marinović, Dragičević, Grbavac, Vučić, Raos, Turić.

Futsal Dinamo: Herceg, Badrov, Selaković, Kanjuh, Mužar, Prgomet, Vučković, Matković, Mudronja, Bjelić  Novak, Pavlić.

Sjajnu utakmicu odigrali su Vrgorac i Futsal Dinamo, punu dinamike i dobrih prilika, koje su zaustavljali vrlo dobri vratari, a posebno gostujući Mario Herceg, koji je obranio 6-7 dobrih šansi i pred kraj utakmice Mareviću udarac s 10 metara.

Nakon greške vrgoračke obrane u 14. minuti Matković je pospremio loptu iza nemoćnog Vukovića. Vrgorčani su se trgnuli, i šest minuta kasnije jednu kontru je iskoristio vrlo dobri Nikola Gudasić, zaobišao Hercega i zabio za 1:1.

U nastavku se mreže nisu tresle, ali je bilo odličnih prilika. U 37. minuti Vrgorčani su bili u prilici za vodstvo ali je Marevićev akumulirani udarac ukrotio Herceg. Minutu kasnije gosti su u prilici doći do punog plijena, ali Novakov udarac završio je iznad vrata.

25. siječanj 2021 08:02