Ludo malonogometno kolo: derbije odlučivali golovi u posljednjim sekundama

Piše Mate Primorac, Vedran Babić, Krešimir Gulin, Jakov Kovačević
2. ožujka 2021. - 07:35
Tomislav Kristo/Cropix

Fantastičnu utakmicu odigrali su Vrgorac i Univeritas, ljubitelji futsala pred malim ekranima su mogli uživati u svakom trenutku, a pobjednik je odlučen tri sekunde prije kraja sjajnim volejem, lijevom nogom Duška Martinca u rašlje Ive Jukića.

Nakon vodstva Vrgorčana 4:2 i izgledne prilike za povećanje prednosti, Splićani kreću u 31. minuti s vratarom-igračom u polju i  brzo stižu do pogotka. Griješi vrgoračka obrane i Jakov Hrstić smanjuje na 4:3. Prava drama odvijala se u zadnje dvije minute, Gudasić je dobio crveni karton (drugi žuti).

„Studenti“ su odlično „zavrtjeli“ igrača više i preko Hrstića dolaze do poravnanja - 4:4. Međutim, tri sekunde prije kraja ukazao se najbolji vrgorački strijelac, Duško Martinac. Kraljević je izveo korner, a Martinac lijevom nogom tuče iz voleja, lopta dira malo Tustonjića i nemoćni Jukić gleda je u rašljama.

Pogodak vrijedan velika tri boda koja znače ostanak u ligi  napravio je potpunu ludnicu na vrgoračkoj klupi. Martinac je s tri pogotka u ovom susretu opet ponovno izbio na diobu prvog mjesta liste najboljih strijelaca lige.

Vrgorac – Universitas 5:4 (3:1)

Vrgorac - Dom športova Davor Jović, junak Domovinskog rata. Suci: Vedran Babić i Ivan Mujan (oba iz Splita).

Strijelci: 1:0 Martinac (2.), 1:1 Kuran (4.), 2:1 Martinac (15.), 3:1 Pervan (18.), 3:2 Gotovac (21.), 4:2 Gudasić (26.), 4:3 Hrstić (33.), 4:4 Hrstić (40.), 5:4 Martinac (40.).

Crveni kartoni: Nikola Gudasić (Vrgorac) u 39., Edo Radmilo (Universitas) u 40.

Igrač utakmice: Duško Martinac (Vrgorac).

Vrgorac: M. Vuković, Kraljević, Gudasić, Kozarić, Dragičević, Govorko, Gašpar, Pervan, Marinović, Martinac, Turić, Roskam, Grbavac, Vukosav.

Universitas: Jukić, Šuljić, Kosor, Gotovac, Tustonjić, Vrdoljak, Mijić, Radmilo, Crnjac, Juretić, Hrstić, Kovačić, Butorović, Sučić.

Olmissum – Square 3:2 (1:2)

Omiš - SD Ribnjak. Suci: Mislav Džeko i Mario Blažin.

Strijelci: 0:1 Rezo (6.), 0:2 Konsuo (8.), 1:2 Pavić (19.), 2:2 Kustura (23.), 3:2 Pavić (40.).

Igrač utakmice: Nikola Pavić (Olmissum).

Olmissum: Bilandžić, Kustura, Buljević, Jelovčić, Mišerda, Pavić, Jurlina, Horvat, Juretić, Kolobarić, Marić, Sekulić, Baučić, Luketin.

Square: Primić, Daničić-Kačić, Rezo, Duvančić, Konsuo, Perić, Klečak, Šimunović, Turuk.

Square, koji je u Omiš doputovao sa samo devetoricom igrača, vodio je protiv lidera Olmissuma 2:0, ali je pao četiri sekunde prije kraja genijalnim golom Nikole Pavića. Sidrun “zeleno-plavih” pogodio je iz gotovo nemoguće pozicije s 12 metara iskosa nisko u suprotni kut vratara Primića.

Bio je to njegov drugi pogodak na utakmici, a isti je igrač i započeo preokret Olmissuma golom za 1:2. Kustura je izjednačio, a u posljednje dvije minute domaćin je preuzeo rizik igranja bez golmana i to mu se isplatilo.

Crnica - Alumnus Sesvete 4:3 (1:0)

Šibenik - Dvorana na Baldekinu. Suci: Edo Vulić i Goran Duvnjak.

Strijelci: 1:0 Škugor (14.), 1:1 Markić (22.), 1:2 Andrijašević (30.), 2:2 Škugor (34.), 3:2 Vuković (34.), 3:3 Ledinščak (35.), 4:3 Matijević (39.).

Igrač utakmice: Niko Škugor (Crnica).

Crnica: Bilić, Jelovčić, Ćaleta-Car, Škugor, Subotić, Burčul, Matijević, Stojković, Vuković, Žilić, Šamija, Perić, Jolić, Kuač.

Alumnus Sesvete: Modrušan, Dekanić, Tolić, Andrić, Penava, Davidović, Žuvela, Markić, Zonjić, Kovačić, Perović, Andrijašević, Ledinščak, Vlatković.

U veoma zanimljivoj utakmici malonogometaši Crnice ostvarili su važnu pobjedu protiv zagrebačkih ‘studenata‘. Prvo poluvrijeme nije ‘frcalo‘ od uzbuđenja, tek je iskusni Niko Škugor zabio za vodstvo Šibenčana. A onda u nastavku ljepotica. Gosti pogocima Markića i Andrijaševića preokreću rezultat. Međutim, unutar 60 sekundi opet Škugor i kapetan Vuković zabijaju za novu prednost Crnice.

Nisu domaćini stigli pošteno ni proslaviti vodstvo jer su gosti samo minutu kasnije poravnali preko Ledinščaka. No, da bodovi ipak ostanu na Baldekinu pobrinuo se srpski internacionalac Nikola Matijević koji pogađa mrežu Alumnusa u 39. minuti.

Uspinjača Gimka - Novo Vrijeme Apfel 0:2 (0:1)

Zagreb - SD Sutinska vrela. Suci: Saša Tomić (Zagreb) i Josip Dujmić (Jurdani).

Strijelci: 0:1 Jelavić (11.), 0:2 Osredkar (27.).

Igrač utakmice: Toni Jelavić (Novo Vrijeme Apfel).

Uspinjača Gimka: Piplica, Matan, Uremović, Cigler, Pajalić, Devčić, Jedvaj, Koturović, Rogošić, Lulić, Jakovljević, Papac, Viher, Kapural.

Novo Vrijeme Apfel: Bašković, Vuković, Pulinho, Jelavić, Osredkar, Sokol, Bajrušović, Kazazić, Pašalić, Lasić, Horvath, Herceg.

Makarani su prekinuli niz od tri utakmice bez pobjede savladavši  u Zagrebu Uspinjaču Gimku. Visoki presing doprvaka Hrvatske isplatio se u 11. minuti kada je Jelavić presjekao loptu te snažnim i preciznim udarcem zakucao u mrežu nemoćnog Piplice. U 27. minuti, na asistenciju Jelavića iskusni Osredkar je zabio za konačnih 0:2.

18. travanj 2021 16:04