OstaloTrećina dionice

Kiša i bura skratila Cro Race: etapa je bila prekinuta već nakon 18. kilometra zbog vremenskih neprilika, ali je ipak nastavljena i to od Brela

Piše Ante Ivelić
4. listopada 2019. - 02:11

Kazahstanac Jevgenij Gidič, član momčadi Astana, pobjednik je treće etape biciklističke utrke CRO Race koja je startala na Čiovu, u Okrugu, a završila u Makarskoj, ali je zbog lošeg vremena skraćena sa 165 na 66 kilometara.

Član Astane je pobijedio u završnom šprintu s rezultatom 1:32:21 ispred Slovenca Grege Bolea (TBM Bahrain Merida) i Australca Alexandera Edmondsona (MTS Mitchelton Scott), koji su ciljem prošli u vremenu pobjednika. Naš Radoslav Rogina (AMB) bio je na kraju “sretni 13.” u grupnom spustu dvadestorice biciklista. Gidič je etapnim slavljem preuzeo i vodstvo u ukupnom redoslijedu sa šest sekundi ispred drugog Edmondsona. Plavu majicu za najboljeg sprintera preuzeo je Edmondson, novi vodeći u poretku za najboljeg mladog vozača je Nijemac Georg Zimmermann (CCC), do...

19. travanj 2024 19:52