Kaštelanke preko Osijeka do polufinala: Brda dobro krenula pa onda ostala bez daha

Piše Darko Rapić
17. ožujka 2019. - 09:45
mladost_kastela9-060319

Mjesto za polufinale odbojkaškog doigravanja za prvaka u muškoj i ženskoj konkurenciji u subotu su izborile četiri ekipe. Među njima je i Kaštela koja su sa 3:2 bila bolja od Osijeka. Nakon teške pobjede u prvoj utakmici, kaštelanske odbojkašice očekivale su sličan scenarij u uzvratu. No, nakon nešto više od pola sata igre Kaštelanke su sa 25:17 i 25:13 bile nadomak ‘glatke’ pobjede. Malo tko je tada očekivao da će se situacija ubrzo promijeniti. Osječanke su u sljedećih četrdeset i pet minuta pružile najbolje od sebe te sa 25:19 i 26:24 izjednačile gotovo pa izgubljenu utakmicu. U odlučujućem petom setu ponestalo im je snage, pa je gostujući napad predvođen sa Stanović (33p) i Vukić (22p) riješio pitanje pobjednica.

Status favorita opravdala je i ekipa Olimpi...

17. travanj 2024 06:27