Ostalofrancuz slavio

Julian Alaphilippe osvojio naslov svjetskog cestovnog prvaka u Imoli, Pogačar utrku završio na 33. mjestu

27. rujna 2020. - 17:11

Francuski 28-godišnji biciklist Julian Alaphilippe novi je svjetski cestovni prvak nakon što je u nedjelju slavio u 258,2 kilometara dugačkoj utrci voženoj u talijanskoj Imoli, a na cilj autodroma Dino i Enzo Ferrari stigao je za šest sati, 38 minuta i 34 sekunde.

U sprintu skupine od petorice biciklista koja je došla 24 sekunde iza pobjednika, srebrnu medalju osvojio je Belgijac Wout Van Aert, dok je bronca u fotofinišu pripala Švicarcu Marcu Hirchiju koji je za širinu gume nadmašio četvrtoplasiranog Poljaka Michala Kwiatkowskog.

Peti je ciljem prošao Danac Jakob Fuglsang, a šesti je bio Slovenac Primož Roglič.

Alaphilippe je postao prvi Francuz koji se okitio naslovom svjetskog prvaka i zaradio majicu duginih boja nakon 23-godišnje suše za jednu od najvećih biciklistički...

24. travanj 2024 15:06