Ostaloeuropska konferencija

Hrvatski ragbijaši ostvarili su vrlo važnu pobjedu nad Maltežanima: u tvrdom susretu presudio je pogodak Splićanina Ive Perića

2. travnja 2022. - 17:28

Muška ragbijaška reprezentacija Hrvatske ostvarila je vrlo važnu pobjedu, svladavši Maltu sa 7-3 u trećem ovosezonskom nastupu u Europskoj konferenciji 1 - jug.

Utakmica je pred stotinjak gledatelja odigrana na stadionu Stjepan Spajić u novozagrebačkom naselju Siget, a hrvatski ragbijaši su u teškim, kišovitim uvjetima pokazali izrazitu borbenost i srčanost, pogotovo u zadnjim trenucima dvoboja, kad su branili teško stečenu prednost u početnoj fazi susreta.

Gosti su poveli sa 3-0 pogotkom Christopher Dudmana u 6. minuti iz kaznenog udarca.

Hrvatska je odgovorila polaganjem Ive Perića u 10. minuti, a dodatna dva poena donio je Jason Newton preciznim udarcem iz pretvaranja za vodstvo 7-3.

Kako je utakmica odmicala, uvjeti za igru postajali su sve te...

20. travanj 2024 02:38