Ostalofutsal

Hrvatska pobjedom otvorila ciklus kvalifikacija za Europsko prvenstvo

Piše Vedran Babić
27. siječnja 2021. - 21:46

Hrvatska reprezentacija u futsalu pobjedom je otvorila ciklus kvalifikacija za Europsko prvenstvo 2022. godine.

U Varaždinu je s 4:1 (2:1) svladala Albaniju u debiju novog izbornika Marinka Mavrovića. Albanci su neočekivano poveli već u trećoj minuti golom Selmanaja, no Hrvatska je tijekom cijele utakmice dominirala i samo je bilo pitanje kada će joj se otvoriti.

Dogodilo se to krajem prvog poluvremena kada su Dario Marinović (19.) i Stjepan Perišić (20.) preokrenuli rezultat na 2:1. U drugom dijelu Hrvatska je nastavila u istom ritmu te golovima opet Marinovića (31.) i Vedrana Matoševića (35.) potvrdila tri boda.

Pogled na statistiku dovoljno govori o razlici u kvaliteti. Hrvatska je uputila čak 61 udarac, od čega 24 u okvir, dok je Albanija ostala na samo deset, od toga šest ...

20. travanj 2024 00:18