Ostalosvjetski kup

Hrvatska osigurala prvo mjesto nakon drame protiv Srbije

13. rujna 2018. - 19:53
hrvatska_madjarska09-12

Hrvatska vaterpolska reprezentacija odigrala je u dvoboju zadnjeg kola B skupine Svjetskog kupa u Berlinu protiv Srbije 10-10 (4-2, 2-3, 3-3, 1-2).

Hrvatska je zaslužila pobjedu protiv Srbije, koja nijednom nije vodila, ali i neriješenim ishodom izabranici Ivice Tucka su izborili prvo mjesto u skupini i lakšeg suparnika u četvrtfinalu.

"Barakude" su bolje započeli susret i poveli s 3-0 protiv aktualnog trostrukog pobjednika ovog natjecanja, a i dokraja susreta Hrvatska je održavala skoro stalno vodstvo od jednog ili dva gola razlike. Ante Vukičević na 3:40 minuta dokraja postiže gol za vodstvo 10-8, da bi u sljedećem napadu Ognjen Stojanović smanjuje na 10-9. Minutu prije kraja Anđelo Šetka pogađa vratnicu, a Viktor Rašović izjednačava na 10-10 na 52 sekunde prije kraja što je bio i...

16. travanj 2024 08:34