Ostalogradski derbi

'Crvene' primile tek drugi gol u sezoni, a do pobjede su stigle teže nego što konačni rezultat sugerira

Piše F. V.
2. travnja 2019. - 10:41

Gradski derbi pripao je prema očekivanju nogometašicama Splita.

Novom pobjedom igračice trenera Božidara Miletića zadržale su tri boda prednosti pred aktualnim prvakinjama Osijekom (svladale su Agram 5:0), ali do trijumfa su stigle teže nego što konačni rezultat sugerira.

Imale su domaće 2:0 vodstvo nakon prvih 45 minuta, gotovo sat vremena su kontrolirale zbivanja na travnjaku, ali su u 58. minuti ostale s igračicom manje, uskoro zatim i sa samo pogotkom prednosti.

Vratarka Bukovec je dobila crveni karton zbog igranja rukom u jednom izletu izvan kaznenog prostora. U igru je morala pričuvna vratarka Mišetić, a odmah potom su “narančaste” smanjile efektnim pogotkom Granić i zakuhale završnicu susreta.

Međutim, i s igračicom manje nogometašice Splita su opravdale ulogu favoritkinja. Svojim drugim pogotkom Špiranović je šest minuta prije kraja riješila sve dileme oko pobjednica, a s dva gola u dvije minute Lubina i Dulčić su Splitu donijele na koncu ipak uvjerljivu pobjedu.

“Marjankama” za kakvu-takvu utjehu ostaje da su tek druga ekipa koja je ove sezone uspjela zabiti gol Splitu. Bodove vrijedne ostanka nogometašice Ivice Matića tražit će u idućim susretima (tri ekipe ispadaju).

Dinamo - Neretva 2:1

Nogometašice Neretve poražene su kod Dinama 1:2. Privremenih 1:1 koja je potrajalo tek minutu Metkovčankama je donijela Herceg u 40. minuti, a golove za zagrebački sastav zabile su Bračević u 35. i Skendrović u 41. minuti.

Split – Marjan 5:1 (2:0)

Split – Pomoćno igralište s umjetnom travom u Parku mladeži. Gledatelja 100.  Sudac: Jelena Pejković (Split).

Žuti kartoni: Lubina i Valušek (Split) te Šabašov, Regjo, Ćubić, Mudrinić i Domazet (Marjan). Crveni karton: Bukovec (Split) u 58. minuti (spriječavanje igračice u izglednoj prilici igranjem rukom izvan šesnaesterca).

Strijelkinje: 1:0 Smiljković (22), 2:0 Špiranović (36), 2:1 Granić (60), 3:1 Špiranović (84), 4:1 Lubina (88), 5:1 Dulčić (89).

Split: Bukovec, Pedić, Bukač (od 56. Varda), Valušek (od 88. Kolgjeraj), Horvat, Dulčić, Smiljković, Dujmović (od 60. Mišetić), Lubina, Gegollaj, Špiranović.

Marjan: Skejić, Domazet, Regjo (od 60. Mudrinić), Šabašov, Barbir (od 67. Slavica), Petković, Vico, Ćubić (od 74. Baraban), Žilić, Balić, Granić.