Ostalosvjetski kup

Svakih dvanaest godina osvajaju titulu: treći naslov prvaka za ragbijaše Južnoafričke Republike

2. studenog 2019. - 19:22

Ragbijaši Južnoafričke Republike po treći su put osvojili naslov svjetskih prvaka, nakon što su u subotnjem finalu 9. Svjetskog prvenstva, odigranom na Internacionalnom stadionu u Yokohami pobijedili favoriziranu Englesku sa 32-12 (12-6).

Bio je to treći finale za južnoafričku reprezentaciju i njihov treći trijumf, čime su se izjednačili s Novim Zelandom, dosada najuspješnijom reprezentacijom s tri naslova. Južnoafrička Republika je prva reprezentacija koja stigla do svjetskog trona nakon što je doživjela poraz u grupnoj fazi natjecanja, a pobijedio ih je Novi Zeland, kojeg je Engleska nadigrala u polufinalu.

Južnoafrikanci su nastavili tradiciju osvajanja trofeja Webba Ellisa svakih 12 godina. Prvi su osvojili u svom prvom sudjelovanju na svjetskim prvenstvima, 1995. godi...

24. travanj 2024 12:23