Sport Ostalo

futsal liga prvaka

Fideršek ih načeo, Lucas dokrajčio za veliko slavlje podno Biokova: Makarani startali pobjedom protiv ciparske Omonije

Šesnaest minuta trajala je neizvjesnost u susretu Makarana protiv Omonije. Ciprani su dugo odolijevali, a onda ih je dvama pogocima u razmaku od 18 sekundi slomio Matej Fideršek. Slovenac je poentirao sjajnim udarcem iskosa s deset metara, a onda i sa svoje polovice na prazna vrata nakon što je Omonia napala s golmanom-igračem.

Prije toga Novo Vrijeme je počelo dominirati od četvrte minute ulaskom Brazilaca Lucasa i Pulinha. Lucas je tukao iz voleja, probao je i Pulinho, Babić je potom petom pogodio gredu, Lucas stativu, obranio je ponešto i ciparski vratar... Prava opsada. A onda su Ciprani zaigrali s golmanom-igračem i potpuno poremetili ritam domaćina. Ne samo to, već su imali i zicer za vodstvo, no Ioannou je iz blizine umjesto prazne mreže pogodio stativu. I onda se pojavio Fideršek i praktički prelomio susret.

U drugom dijelu pobjedu je potvrdio Lucas s još dva gola, od kojih je ovaj drugi za 4:0 postigao na asistenciju Pulinha nekoliko sekundi nakon što je Bašković, koji je do tada cijelo vrijeme bio na klupi, obranio udarac iz akumulacije Manoliju. Gosti su dobili novu priliku iz akumulacije koju su i realizirali preko Mantellija. Horvath je uzvratio za 5:1, a Mantelli postavio konačnih 5:2.

Semafor

NOVO VRIJEME APFEL – OMONIA 5:2 (2:0)
Makarska, Gradska sportska dvorana. Liga prvaka, skupina 6 Glavne runde.
Gledatelja 1000. Suci: Cedric Pelissier (Francuska) i Aleš Močnik Perič (Slovenija).

Strijelci: 1:0 Fideršek (17.), 2:0 Fideršek (17.), 3:0 Lucas (26.), 4:0 Lucas (31.), 4:1 Mantelli (33.), 5:1 Horvath (34.), 5:2 Mantelli (36.).
Igrač utakmice: Matej Fideršek (Novo Vrijeme Apfel).

NOVO VRIJEME APFEL: Bašković, Herceg, Pulinho, Lucas, Pašalić, Osredkar, Sokol, Bajrušović, Kazazić, Musinov, Fideršek, Horvath, Babić.

OMONIA: Skampylis, K. Stylianou, Pavlou, Lakoufis, C. Stylianou, Diniz Pereira, Wanderson, Loizou, Manoli, El Kebbe, G. Ioannou.