Ostaloostao bez prave šanse

Poražen na 'zlatni bod': hrvatski judaš Dominik Družeta nije uspio proći dalje od prve stepenice

28. kolovoza 2019. - 21:31
judo_zdrijeb15-250719

Prvi od petero hrvatskih predstavnika na Svjetskom judaškom prvenstvu u Tokiju 23-godišnji Zagrepčanin Dominik Družeta završio je nastup u kategoriji do 81 kg u 1. kolu, a pobijedio ga je Korejac Sungho Lee bacanjem za 'zlatni bod' nakon 38 sekundi produžetka borbe.

U prve četiri minute nijedan od boraca nije uspio ostvariti bacanje ili nadmoć, a Družeti je sudac dodijelio dvije opomene za nedovoljnu borbenost, dok je Korejac jednom opomenut zbog fingiranog napada.

Nakon 38 sekundi dodatka Korejac je izveo bacanje za 'wazari' i tako prošao u 2. kolo, u kojem je poražen pa je i za osvajača europske bronce iz 2017. godine nastup u Tokiju završen. Naslov svjetskog prvaka osvojio je Izraelac Sagi Muki koji je u finalu bio bolji od Belgijca Matthiasa Cassea.