Ostaloeuropske igre u minsku

Babić osvojila povijesno zlato u sambu, Matić izborila broncu

24. lipnja 2019. - 09:34

Treći natjecateljski dan drugih Europskih igara u Minsku (21-30. lipnja) hrvatski su predstavnici završili s dva osvojena odličja.

Povijesno zlato osvojila je Lucija Babić u sambu, nakon što je s u finalu s uvjerljivih 4-0 svladala Ukrajinku Katerinu Moskalovu. Babić je u četvrtfinalu bila bolja od Bjeloruskinje Namazove sa 3-0, a u polufinalu od Moldavke Budeanu sa 3-2. Budući da se radi o sportu svojstvenom državama bivšeg Sovjetskog Saveza (sambo je kombinacija nekoliko borilačkih vještina, a u prijevodu s ruskog glasi: samoobrana bez oružja), uspjeh Hrvatice itekako dobiva na vrijednosti.

I druga medalja na EI stiže u Hrvatsku iz borilačkog sporta. Judašica Barbara Matić je u kategoriji do 70 kg izborila broncu. Nakon što je ipponima eliminirala Belgijku Taeymans i Grkin...

19. travanj 2024 00:46