OstaloPrvo žensko

Najbolja hrvatska gimnastičarka 'marjanka' Ana Đerek u Osijeku osvojila zlato na tlu

27. svibnja 2019. - 01:46
gimnastika_djerek_parter-260519-2

Najbolja hrvatska gimnastičarka Ana Đerek osvojila je zlatnu medalju na  natjecanju Svjetskog kupa koje je u nedjelju završeno u Osijeku, nakon što je briljantno izvela svoju vježbu na tlu, dok je najbolji hrvatski gimnastičar Tin Srbić zbog pada završio kao šesti na preči.

U finalu partera Ana Đerek je za svoju vježbu osvojila visoku ocjenu 13.033 što je bilo više nego dovoljno za prvu poziciju.

Za Đerek je ovo bio treći nastup pred osječkom publikom u kojem je ostvarila svoj daleko najbolji rezultat. Odličnom nastupu na tlu, Ana je dodala četvrto mjesto u finalu na gredi te je i tim rezultatom nadmašila svoj dosadašnji najbolji plasman u Osijeku, peto mjesto na tlu iz 2015. godine.

Za osvajanje medalje na gredi Splićanki je nedostajalo svega 0,034 boda.