Ostalogodine su samo broj

Policajac u akciji: s 40 godina donio je splitskom 'Studentu' ekipno zlato

14. ožujka 2018. - 14:04

– Na Prvenstvu Hrvatske oduševio je 40-godišnji povratnik Hrvoje Panžić! Bio je prva priča u kategoriji do 90 kilograma i pokazao je što se može uz disciplinu i volju – objavio je to u veljači Hrvatski judo savez.

Panžić je bio jedan od najboljih hrvatskih judaša, reprezentativac i prvak države u svim uzrastima, od kadeta, juniora, te četiri puta kao senior. S klubom Student, sa splitskih Gripa, nizao je ekipna zlata. Bio je sedmi na seniorskom Prvenstvu Europe, peti na Mediteranskim igrama... Imao je stipendiju Hrvatskog olimpijskog odbora.

S velikim natjecanjima je prekinuo prije 14 godina. Jer nakon završenog Kineziološkog fakulteta u Splitu te navršenih 26 godina, trebao se zaposliti. Kaže da tada nije imao mogućnost kao perspektivni sportaš naći radno mjesto u vojsci ili...

16. travanj 2024 04:33