Prvi bodovi Jakova Faka u Svjetskom kupu

6. prosinca 2008. - 19:01

Hrvatski biatlonac, 21-godišnji Jakov Fak osvojio je svoje prve bodove u utrkama za Svjetski kup zauzevši 38. mjesto u utrci na 10 kilometara u švedskom Oestersundu.

Fak je ostvario vrijeme od 27:23,7 minuta pogodivši pritom osam od 10 meta zbog čega je morao trčati dodatnih 300 metara, te je za pobjednikom Norvežaninom Emilom Svendsenom, koji je imao jedan promašaj, zaostao 1:41,4 minuta.

Dosadašnji najbolji plasman mladog Mrkopljanina bilo je 55. mjesto s utrke na 10 km iz Pokljuke prošle godine, a ovim 38. mjestom osvojio je tri boda, te se nakon dvije utrke ove sezone nalazi na 54. poziciji u Svjetskom kupu.

Drugo mjesto iza Svendsena zauzeo je Poljak Tomasz Sikora sa 12,7 sekundi zaostatka uz također jedan promašaj, a treće Francuz Simon Fourcade sa 28,1 sekundi zaostatka ...

20. travanj 2024 03:29