Košarkabravo splite!

Žuti slavili u derbiju na Gripama i došli do devete uzastopne pobjede nad Cibosima

Piše Vedran Babić
27. rujna 2021. - 22:07

Nova sezona, stari običaji - sjajnom posljednjom četvrtinom Split je i deveti put u nizu pobijedio Cibonu! Iako su "vukovi" na Gripe stigli kao favoriti s obzirom na impresivnu predsezonu i pobjedu u Baru protiv Mornara na startu regionalne lige, "žuti" su ih slomili u završnih deset minuta (23:11) i upisali prvi trijumf u domaćem prvenstvu.

Nakon što je tijekom cijelog prvog poluvremena derbi igran nekako u leru, uz maksimalne prednosti plus pet za Split i plus tri za Cibonu, stvari su se zahuktale tek u trećoj četvrtini kada se Cibona odvojila na 45:40 košem Vildoze. Raspucani Čampara je s deset poena u tom dijelu igre držao Split u igri pa su u posljednju dionicu gosti ušli s minimalnom prednošću 51:50.

U finišu je Split bio baš energičan i pokretljiv u obrani, tjerao je ...

25. travanj 2024 09:30