KošarkaEuroliga

U spektakularnoj atmosferi Real nakon drame smanjio prednost oslabljenog Partizana, Hezonja blistao

2. svibnja 2023. - 22:39

Košarkaši Real Madrida pobijedili su u Beogradu Partizan 82-80 (19-32, 26-16, 21-15, 16-17) u trećem četvrtfinalnom susretu Eurolige čime su smanjili zaostatak u seriji na 1-2.

Partizan je uz veliku podršku s tribina odlično otvorio utakmicu, serijom 12-0. U transu je Partizan igrao tijekom prve četvrtine koju je dobio 32-19, ali se potom Real polako vraćao u igru te je priključak uhvatio do poluvremena, a u trećoj dionici i poveo.

Kroz veliki dio drugog poluvremena Madriđani su vodili, ali je tri minute prije kraja Nunnally pogodio tricu za prednost Partizana 77-75. No, ključnom se pokazala trica Williams-Gossa na drugoj strani, 25 sekundi prije kraja, kojom je Real poveo 80-77. Potom je hrvatski reprezentativac Mario Hezonja pogodio slobodna bacanja za 82-77 čime je Real osigurao smanjenje u seriji na 1-2.

Walter Tavares je bio prvi strijelac Reala s 26 poena, uz 11 skokova, dok je Hezonja za 37 minuta na parketu postigao 12 poena, s tim da je tome dodao čak 14 skokova i tri asistencije. Za tri poena je gađao 1-6, za dva poena 3-4 i s linije slobodnih bacanja 3-4.

Kod Partizana su po 15 koševa dali Leday i Smailagić. Zbog kazni i opće tučnjave u drugom dvoboju ovih momčadi nisu mogli igrati Punter i Lessort za Partizan te Yabusele i Deck za Real.

Monaco je u Tel Avivu svladao Maccabi 83-78 (22-16, 19-16, 19-25, 23-21) čime je opet vratio prednost domaćeg parketa na svoju stranu.

Mike James je bio najbolji igrač Monaca, ubacio je 21 poen uz četiri asistencije. Jordan Lloyd je dodao 15. Kod Maccabija je najbolji bio Wade Baldwin koji je ubacio 16 poena, a tom je dodao osam skokova i šest asistencija.

Četvrte utakmice na rasporedu su u četvrtak, a opet se igraju u Beogradu i Tel Avivu. Dalje ide momčad koja prva ostvari tri pobjede.

U srijedu treće utakmice četvrtfinala igraju Žalgiris - Barcelona i Fenerbahce - Olympiakos. Barcelona vodi 2-0 u seriji, dok je rezultat izjednačen 1-1 u ogledu turske i grčke momčadi.