Košarkaiznad obruča

Težak poraz Cibone pod Tornjem na startu ABA lige: ‘vukovi‘ protiv Crvene zvezde nisu izdržali niti prvu četvrtinu

5. listopada 2020. - 21:20

Košarkaši Cibone na otvaranju nove sezone regionalne ABA lige doživjeli su težak domaći poraz od Crvene zvezde 66-104.

Gosti su već nakon prve četvrtine vodili sa 22 koša razlike (33-11) da bi na poluvremeni imali ogromnih +36 (64-28). U trećoj dionici prednost beogradskog sastava je porasla na 41 razlike (84-43), a na koncu je završilo 104-66.

Crvenu zvezdu su do uvjerljive pobjede predvodili Corey Walden sa 19 koševa i šest asistencija, Duop Reath sa 17 koševa i šest skokova, te Jordan Loyd sa 15 koševa. Kod Cibone najefikasniji su bili Mateo Drežnjak sa 16 koševa i četiri asistencije, Toni Nakić sa 13 koševa i Filip Bundović sa 12 koševa.

- Poraz je težak, vidjela se velika razlika u kvaliteti između ova dva kluba, ali ovo je realna situacija. To je nivo Eurolige....

20. travanj 2024 09:53