Košarkaslavlje na višnjiku

Split je u dramatičnoj završnici stigao do prve pobjede u ABA ligi: Čampara je promašio ‘tricu‘ za pobjedu Zadrana u zadnjoj sekundi

28. listopada 2022. - 22:15

Zadar je upisao svoj prvi poraz na domaćem parketu, a Split došao do prvog trijumfa u AdmiralBET ABA ligi. Utakmica! Neizvjesnost do zadnje stotinke!

Inače, bolji ulazak splitske momčadi u ogled, Shorter i Sullivan pogodili su za tri poena, pa se činilo kako će u tomu obrana Zadra imati velikih problema. Ali, nije dugo trajala rapsodija Žutih, jer su Davis i Božić, koš po koš držali rezultatski priključak. Onda je Jordano pogodio za tri poena, isto je na isteku prve dionice učinio i Davis (21:18). Uzvratio je Split boljim iskorakom u minute koje slijede, Gizdavčić i Mavra, svatko s jednom „ tricom”, te s dva poena Runjića, tri minute prije zaključivanja druge četvrtine držao je minimalnu prednost. I tu su gosti stali!

Zadar je bez osobite dojmljivosti, nakon „trice...

19. travanj 2024 15:12