KošarkaIZNAD OBRUČA

Šokantan start za favorite Eurobasketa: Finci dobili Francuze, Gruzijci iznenadili Litvu

1. rujna 2017. - 00:33
2017-08-31T194533Z_2025245435_RC1778D27D20_RTRMADP_3_BASKETBALL-EUROBASKET-FRA-FIN.JPG

Košarkaši Finske senzacionalno su svladali Francusku sa 86-84 u produžetku dvoboja 1. kola skupine A Eurobasketa, koji je u četvrtak odigran u Helsinki Areni pred više od 12.000 uglavnom domaćih navijača.

Finci su u završne dvije i pol minute osnovnog dijela utakmice nadoknadili osam koševa zaostatka (70-62). Francuzi su na 72-72 imali 15 sekundi za posljednji napad, ali ga nisu dobro izveli, a šut Nanda De Coloa ostao je na obruču.

U produžetku su Finci poveli 84-79 samo minutu i 15 sekundi prije kraja. Francuska je ipak izjednačila tricom Fourniera 26 sekundi prije kraja, ali je Wilson pet sekundi prije kraja uspio ući u reket i položiti za konačnih 86-84. De Coloov šut za tricu s istekom vremena nije došao ni do obruča.

Mladi Lauri Markkanen je predvodio domaće strije...

24. travanj 2024 20:01