Košarkaeuroliga

Slavlje Partizana kod branitelja naslova, velikom serijom u završnici susreta stigli su vrijedne pobjede

16. ožujka 2023. - 23:47

Beogradski Partizan svladao je kao gost Anadolu Efes sa 97-84 u utakmici 29. kola Eurolige odigranoj u četvrtak u Istanbulu.

Prvak u posljednja dva izdanja ovog natjecanja je sjajno otvorio utakmicu i poveo sa 23-6, ali je momčad Željka Obradovića u sljedećih šest minuta napravila 18-2 i stigla na samo koš zaostatka, a poluvrijeme završila s dva poena prednosti (37-39). Andaolu Efes je u posljednjih osam minuta ušla s tri koša prednosti (70-67), a onda je Partizan u četiri i pol minute napravio 20-2 i došao do vrijedne pobjede.

Kevin Punter je postigao 19 koševa za pobjednike, Mathias Lessort 17, a Zach Leday i James Nunnally po 16. Strijelce Efesa predvodio je Will Clyburn sa 22 poena. Hrvatski reprezentativac Ante Žižić je bio u zapisniku, ali nije igrao.