Košarkadalmatinski derbi

15. siječnja 2021. - 22:04

Šibenki druga pobjeda za redom i korak bliže play offu, Alkaru peti poraz u nizu i ostanak u borbi za prvoligaški spas. Rezime je to dalmatinskog derbija na Baldekinu.

Početak utakmice uvelike je odredio konačni ishod. Domaćini su vrlo raspoloženo ušli u susret, posebice napadački. Sinjani su zatvorili centra Mikovića, ali su im koš trpali Freeman i Širko. Goste je na životu držao samo Amerikanac Varence.

Međutim, nije ni on mogao sam pa su domaćini začas imali osjetnih (20:9). Pozvao je trener Alkara Milačić time out, promijenio obranu, ali nisu se mijenjale stvari na semaforu.

Nešto lošije Šibenka je igrala u drugoj četvrtini. Domaći su zabili samo četiri koša u šest minuta, ali Sinjani nisu to znali dovoljno kazniti. Uspjeli su se spustiti tek na (36:29), a onda su Na...

19. travanj 2024 00:13