Košarkaiznad obruča

Real Madrid se uvjerljivom pobjedom na Maccabijem približio plasmanu na završni Final Four Eurolige, Monaco iznenadio Olympiakos

22. travnja 2022. - 23:38

Izrazito uvjerljivom predstavom i pobjedom od 95-66 protiv Maccabija iz Tel Aviva, košarkaši Real Madrida dodatno su se približili plasmanu na završni Final Four Eurolige.

Real je time poveo 2-0 u četvrtfinalnoj seriji te mu treba još jedna pobjeda za plasman na turnir kojem će domaćin biti Beograd od 19. do 21. svibnja. Utakmica je bila riješena već na poluvremenu kada su Madriđani imali prednost od 19 poena (56-37).

Sergio Llull je postigao 17 poena uz 5-9 za tri poena, dok su po 16 dodali Vincent Poirier i Guerschon Yabusele, s tim da je Poirier tome dodao i deset skokova. Kod Maccabija ni jedan igrač nije postigao dvoznamenkasti broj poena. Hrvatski centar Ante Žižić je odigrao 15 minuta uz osam poena i četiri skoka. Iz igre je gađao 4-7.