Košarkaočekivani poraz

Partizan deklasirao Cibonu u Beogradu, Sesarovu momčad predvodio Aranitović

8. siječnja 2023. - 22:07

Košarkaši Cibone doživjeli su očekivan poraz u 14. kolu ABA lige, a na gostovanju u Beogradu svladao ih je Partizan s uvjerljivih 93-68 (17-19, 32-19, 25-19, 19-11).

Cibonine strijelce je predvodio Aleksandar Aranitović sa 16 koševa, a Marko Baković ih je ubacio 13 uz devet skokova.

Danilo Anđušić je sa 22 koša bio najbolji strijelac dvoboja, a Alen Smailagić je postigao 20 poena za pobjednike.

Iako je Cibona otvorila dvoboj sa samo jednim ubačajem u prve tri minute, što je Partizan iskoristio za vodstvo 8-2, a potom i 13-5, hrvatski prvak je serijom 10-1 u zadnje tri minute prve četvrtine došao do vodstva 19-17.

Ulaskom francuskog centra Mathiasa Lessorta i Danila Anđušića u drugoj četvrtini, Partizan je postao ubojitiji u napadu i čvršći u obrani, što je rezultiralo serij...

18. travanj 2024 13:17