Košarkadebakl u spaladiumu

Hrvatska nakon drame izgubila od Njemačke i ostala bez nastupa na Olimpijskim igrama u Tokiju

Piše PSD
3. srpnja 2021. - 17:53

Hrvatska košarkaška reprezentacija izgubila je u polufinalu kvalifikacija za OI od Njemačke (76:86) i ostala bez nastupa na Igrama u Tokiju.

Izabranici Veljka Mršića vodili su većim dijelom susreta, ali nisu uspijevali pronaći rješenje u napadu u ključnim trenucima posljednje četvrtine kada se lomila utakmica. Također je indikativan podatak da je Njemačka posljednju četvrtinu dobila rezultatom 30:13, odnosno da je više od trećinu svojih koševa na utakmici dala u posljednjih 10 minuta.

Napomenio i to da je Bojan Bogdanović danas ubacio čak 38 poena, odnosno polovicu svih koševa koje je Hrvatska zabila.

Nijemci su na kraju slavili rezultatom 86:76 i tako se plasirali u finale u kojem ih čeka Brazil. Podsjetimo, samo će pobjednik ostvariti plasman na Olimpijske igre.