Košarkaprvenstvo

Nakon tri vezana poraza ‘žuti‘ su se vratili pobjedom: ako dobiju i Goricu u zaostalom dvoboju mogu izboriti ‘dvicu‘ za doigravanje

29. travnja 2021. - 20:45

Nakon tri vezana poraza košarkaši Splita vratili su se pobjedama protiv Furnira na Gripama. Gosti su poveli 2:0 u prvom napadu, no već pet minuta kasnije bilo je 18:3 za Split. Početkom druge četvrtine Đoković je pogodio tricu za plus 21 (38:17), koliko je bilo i na velikom odmoru (64:43). U revijalnom drugom poluvremenu Split je stalno vodio preko 20 razlike sve do završnice kada je prešao plus 30. Najveća je prednost bila 126:91. Bila je to priželjkivana lagana partija "žutih" bez stresa i, još važnije, bez velike potrošnje.

U domaćem sastavu, koji je ubacio 16 trica, nije bilo Ukića, Marčinkovića i Vrankovića, no zato se nakon tri mjeseca pauze zbog ozljede vratio Blaž Mesiček, uz deset poena za 18 minuta igre, dok je drugi povratnik Ivan Perasović ubacio 18 koševa. Naj...

25. travanj 2024 04:22