Košarkaprvenstvo

Nakon tri vezana poraza ‘žuti‘ su se vratili pobjedom: ako dobiju i Goricu u zaostalom dvoboju mogu izboriti ‘dvicu‘ za doigravanje

29. travnja 2021. - 20:45
Božidar Vukičević/Cropix

Nakon tri vezana poraza košarkaši Splita vratili su se pobjedama protiv Furnira na Gripama. Gosti su poveli 2:0 u prvom napadu, no već pet minuta kasnije bilo je 18:3 za Split. Početkom druge četvrtine Đoković je pogodio tricu za plus 21 (38:17), koliko je bilo i na velikom odmoru (64:43). U revijalnom drugom poluvremenu Split je stalno vodio preko 20 razlike sve do završnice kada je prešao plus 30. Najveća je prednost bila 126:91. Bila je to priželjkivana lagana partija "žutih" bez stresa i, još važnije, bez velike potrošnje.

U domaćem sastavu, koji je ubacio 16 trica, nije bilo Ukića, Marčinkovića i Vrankovića, no zato se nakon tri mjeseca pauze zbog ozljede vratio Blaž Mesiček, uz deset poena za 18 minuta igre, dok je drugi povratnik Ivan Perasović ubacio 18 koševa. Najučinkovitiji u redovima pobjednika bio je Marin Marić s 22 koša, 10 skokova, četiri asistencije i dvije blokade.

Iako je ovo bila utakmica posljednjeg, 33. kola HT Premijer lige, Split ima odigrati još jedan zaostali susret s Goricom u gostima (utorak, 4. svibnja) u kojem pobjedom potvrđuje poziciju broj dva uoči doigravanja, iako još uvijek teoretski može završiti i četvrti.