Košarkavjetar u leđa

Na Baldekinu pao Dinamo: pomlađena momčad Šibenke pobjedom otvorila novu sezonu, pogledajte fotogaleriju

Piše Krešimir Gulin
8. listopada 2022. - 21:52

Damir Milačić, trener Šibenke, poželio je pobjedom započeti košarkaški maraton, kako je nazvao ovu sezonu, i u tome uspio. Njegova mlada momčad svladala je kudikamo iskusniji Dinamo zahvaljujući silnoj energiji i dobroj obrani, izuzev na rutineru Markoti, koji je Narančastima zabio pet trica u drugom poluvremenu na istu fintu.

Bila je to utakmica s puno rezultatskih amplituda. U prvom poluvremenu domaćini su imali dvoznamenkastu prednost (34:24). Međutim, Šibenka je loše napadački otvorila drugo poluvrijeme. U prvih pet minuta treće četvrtine postigli su samo dva koša. Iskoristili su to Zagrepčani i otišli na plus 10 (44:54).

Dugo se Šibenka mučila sa šutom. Prvu tricu pogodili su tek iz osmog pokušaja (Skorić). U jednom momentu u trećoj četvrtini Narančasti su imali o...

16. travanj 2024 18:31