Košarkaistanbul

Košarkaši doživjeli prvi poraz u kvalifikacijama za Europsko prvenstvo, Nizozemska je napravila veliki preokret

20. veljače 2021. - 20:18

U petom i pretposljednjem susretu kvalifikacija za Eurobasket Hrvatska je upisala prvi poraz, u balonu u Istanbulu bolja je bila Nizozemska 57:65 (19:11, 16:16, 13:22, 9:16). Hrvatska koja sada ima skor 4-1 je već i ranije osigurala plasman na završni turnir, a ovim trijumfom se plasirala i Nizozemska (3-2).

Pobjedom 88:80 nad Švedskom (1-4) to je uspjelo i Turskoj (2-3) koja ima bolji međusobni skor od Skandinavaca (tri momčadi idu dalje). U zadnjem susretu skupine Hrvatska sutra također u Istanbulu igra protiv Turske (18 sati, prijenos HTV2 i Sportklub).

Odlično je Hrvatska otvorila utakmicu vodstvom 19:6, agresivno i čvrsto je igrala u obrani, rastrčano i precizno u napadu (11 koševa Šakića u prvoj četvrtini, trice 3/3). Cijelo prvo poluvrijeme zaslužilo je pozitivnu ocjenu, ali ...

24. travanj 2024 03:30