Košarkapod obručima

Katalonci pobjedom nad Žalgirisom privremeno preuzeli vrh Eurolige, Anadolu Efes slavio kod Panathinaikosa

2. ožujka 2023. - 23:47

U susretu 26. kola Eurolige košarkaši Barcelone su pobijedili Žalgiris sa 93-74 i barem privremeno preuzeli vrh ljestvice.

Nakon što je na poluvremenu vodila sa 10 razlike (46-36), Barcelona je prelomila utakmicu u trećoj četvrtini koju je dobila sa 31-18. Posljednja dioica je bilo tek odrađivanje posla.

Katalonski sastav je do pete uzastopne i 18. pobjede ukupno predvodio Nikola Mirotić sa 28 koševa, dok je Tomas Satoransky zabio 12 koševa uz pet asistencija. Na suprotnoj strani Ignas Brazdeikis je zabio 15, a Laurynas Birutis 12 koševa.

Anadolu Efes je na gostovanju porazio Panathinaikos sa 87-82.

Will Clyburn je predvodio goste sa 24 koša i sedam skokova, dok je Elijah Bryant zabio 16 koševa. Hrvatski košarkaš Ante Žižić je za 25 minuta zabio 12 koševa uz sedam skokova. U re...

24. travanj 2024 12:58