Košarkadoigravanje

Izostanci se nisu osjetili, Split pregazio Zabok i poveo

7. svibnja 2021. - 22:37
Vojko Bašić/Cropix

Split je pregazio Zabok. U četvrtfinalnoj seriji na dvije pobjede Split je uvjerljivo slavio u prvom susretu u kojem je dogovorom klubova bio gost.

Već prekosutra na Gripama (17 sati) „žuti” imaju priliku izboriti plasman u polufinale gdje će igrati protiv boljeg iz para Cibona – Adria Oil Škrljevo. Eventualni treći susret također će se igrati u gradu pod Marjanom.

Na istom mjestu gdje je Split prije stotinjak dana poražen 88:92 ovaj put domaćin nije imao baš nikakve šanse. Gledali smo agresivniji, energičniji, rastrčaniji, mnogo brži Split nego u nekim prethodnim susretima.

Momčadskom igrom došli su momci s Gripa do dojmljivog trijumfa. Izostanci Ukića i Marčinkovića uopće se nisu osjetili. Ovakvo izdanje daje razloga za optimizam uoči kvalifikacija za ostanak u 1. ABA ligi protiv Sparsa iz Sarajeva idućeg tjedna.

Pitanje pobjednika objektivno je riješeno već u drugoj četvrtini. Od 13:12 za Zabok, Split je čvrstom obranom prvo pobjegao na 14:25 da bi potom Perković tricom i dodatnim bacanjem povisio na 20:39, na plus 19 već u 19. minuti.

Samo šest minuta igre kasnije već je bilo plus 35 (28:63), a maksimalnih plus 41 prvi put je bilo kada je osam minuta prije kraja susreta Vranković istrčao kontru i zakucao za 36:77.

Odlična obrana Splita kojom nisu dali „disati” domaćima bila je ključ. U prve tri četvrtine Zabok je sastavu trenera Milana Karakaša zabio tek 34 poena. Zabok je trice gađao mizernih osam posto, pogodili su samo dvije iz 23 pokušaja.

Zabok – Split 51:91

Zabok – Gradska sportska dvorana Zabok.

Bez gledatelja.

Prva utakmica četvrtfinala doigravanja za prvaka HT Premijer lige: Zabok – Split 51:91 (14:23, 10:19, 10:30, 17:19).

Suci: Krunoslav Peić (Slavonski Brod), Marko Mustapić (Zagreb) i Nikola Perlić (Velika Gorica).

Zabok: Martinko (5), Krajinović (2), Anzulović (1), Tomas (8), Borovčak, Črnjević (6), P. Marić (1), Worku (5), Maričević (8), Jambrović (13), Antonić (2), Elčić.

Split: Đoković (5), Perković (15), Gizdavčić, Perasović (18), Kedžo (2), Bajo (4), Čampara (6), Babić (2), Vranković (10), Luković (10), M. Marić (13), Mesiček (6).

13. lipanj 2021 15:40