Košarkapod obručima

Hrvatska poražena u posljednjoj provjeri pred Eurobasket: dobro je sve bilo osim treće četvrtine kaka se dogodio raspad

20. kolovoza 2022. - 22:23

Hrvatska muška košarkaška reprezentacija u posljednjoj je prijateljskoj pripremnoj utakmici pred nastup na EuroBasketu u Celju izgubila od Slovenije sa 88-94 (25-25, 21-16, 26-36, 16-17).

Nakon što je na poluvremenu Hrvatska imala prednost od 46-41, u trećoj četvrtini domaći su preuzeli kontrolu rezultata, u tih 10 minuta ubacili su 36 poena, u jednom trenutku imali i osam pogodaka prednosti da bi u posljednjih 10 minuta održavali vodstvo. Četiri minute prije kraja bilo je 86-76 za Sloveniju, Hrvatska se ubačajem Šarića približila na 92-88 42 sekunde prije isteka vremena, ali nije i preokrenula.

Dario Šarić je sa 18 koševa predvodio Hrvatsku, Bojan Bogdanović je dodao 15, a Ivica Zubac i Jaleen Smith po 13, dok su Vlatko Čančar sa 21 i Goran Dragić sa 19 ubačaja bili naje...

23. travanj 2024 16:30