Košarkaoi u tokiju

Francuska se plasirala u polufinale nakon pobjede nad Italijom, tamo ih čekaju Dončić i Slovenci

3. kolovoza 2021. - 13:18

Francuska muška košarkaška reprezentacija plasirala se u polifinale olimpijskog turnira u Tokiju, Francuzi su u četvrtfinalu nadigrali Talijane sa 84-75 (20-25, 23-17, 21-12, 20-21).

Dvoboj je odlučen u samoj završnici, dvije i pol minut prije kraja bilo je 73-73, a tada je u francuskog junaka izrastao Nicolas Batum. Prvo je pogodio tricu za 76-73, a zatim je dva puta uspješno skočio u obrani nakon promašaja talijanskih igrača. Gobert je na ulasku u posljednju minutu pogodio oba slobodna bacanja za 78-73, a posljednju priliku za povratak Talijana u utakmicu propustio je Simone Fontecchio koji je promašio tricu pola minute prije kraja kod rezultata 80-75.

Batum je susret okončao sa 21 košem i 14 skokova, Rudy Gobert je posrtigao 22 poena uz devet skokova. Kod Talijana je Fontecc...

23. travanj 2024 14:44