težak poraz

Splićani ušli u susret bez energije i koncentracije, Cibona ih u potpunosti deklasirala

težak poraz

Mediji su uvažavajući tradiciju i dugogodišnji rivalitet Cibone i Splita, njihov međusobni susret najavljivali kao derbi hrvatske Premijer lige. Pokazalo se međutim da je pojam derbija za ovaj dvoboj ipak isuviše – pretenciozan.

U kojem pravcu kreće ova utakmica postalo je jasno već u otvaranju susreta. Nakon svega pet minuta igre vidno neraspoloženi trener splitske momčadi Ante Grgurević zatražio je minutu odmora.

Njegova je momčad postigla svega 4 poena (na semaforu se zrcalilo - 11:4 za Cibonu) i napravila tek jednu osobnu pogrešku.

Evidentno, splitska je momčad ušla u susret s Cibonom bez energije i koncentracije. I s velikim problemima u organizaciji igre. Kao da su se igrači gostujuće momčadi sakupili putem do dvorane...

Kako su sekunde na semaforu otkucavale tako je rezultatska prednost Cibone bujala. Poput kvasca. Već u 14. minuti udaljenost među suparnicima iznosila je 20 poena (33:13).

Tek u završnici druge četvrtine domaći su košarkaši na trenutak posustali. Ali su nakon prvog dijela zadržali odličan postotak šuta (58%). Naspram splitskih 28%. Trice su ''crni'' gađali 2-11.

Vjerojatno je Grgurević tijekom stanke proizveo u svlačionici mnoštvo decibela. Drugo je poluvrijeme splitski sastav započeo mnogo ozbiljnije.

Poslije šest minuta igre u trećoj četvrtini Splićani su imali vodstvo 15:7. No, bio je to tek skroman prilog smanjivanju ogromnog zaostatka iz prvih 20 minuta (-25). Splitska je momčad uspjela rezultatski dobiti treći kvartal utakmice (21:20), no Cibona je zadržala ogromnu prednost uoči završnih deset minuta.

A u završnom činu dvoboja Zagrepčani su posve deklasirali indisponiranog rivala. Poslije četiri minute igre u posljednjoj četvrtini Cibona je prebacila 30 poena razlike (83:51).

Iskreno, nije bilo za očekivati da će cibosi toliko izdominirati Splićane u energetskom smislu. Naime, u petak su Zagrepčani imali utakmicu ABA lige protiv beogradskog FMP-a (63:81). Uz napomenu da je presudnu prednost momčad srpskog predstavnika ostvarila upravo u posljednjoj četvrtini utakmice.

S obzirom na epilog oba susreta ispada da je Cibona snagu čuvala za Split!?

Cibona – Split 96:66 (22:10, 27:14, 20:21, 27:21)