Košarkaporaz ace petrovića

Česi još jednom pokazali da imaju recept za hrvatske trenere, deklasirali Brazilce i potpuno zakomplicirali situaciju

7. rujna 2019. - 15:19

Brazilska košarkaška reprezentacija, koju vodi hrvatski stručnjak Aleksandar Petrović, u svom je četvrtom nastupu na Svjetskom prvenstvu u Kini pretrpjela prvi poraz izgubivši u susretu 1. kola skupine K od Češke sa 71-93 (16-20, 16-25, 14-20, 25-28) u Shenzhenu i tako došla u vrlo tešku poziciju.

Brazilci su pobjedom protiv Češke mogli osigurati prolazak u četvrtfinale SP-a kolo prije kraja natjecanja po skupinama, ali su odigrali očajnu utakmicu. Česi su preuzeli kontrolu rezultata od samoga početka susreta, njihova je prednost rasla iz minute u minutu da bi dosegnula i 15 razlike pred kraj prvog poluvremena. Niti nastavak nije donio ništa dobrog za Brazil, Češka je nastavila s vrhunskom igrom poglavito u napadu, pa je vrlo brzo stigla i do 20 razlike (54-34), da bi pred kraj...

20. travanj 2024 06:53