Košarkadonekle se oporavili

Nakon sramotnog poraza od Nizozemaca, mladi košarkaši pružili znatno bolju partiju i u osmini finala idu na Francusku

Piše Toma Dragičević/SN
30. srpnja 2019. - 10:33

Sandro Rašić vukao je Hrvatsku, koja se nakon teškog, čak i sramotnog poraza od Nizozemske, oporavila za utakmicu s najboljom reprezentacijom skupine D Europskog prvenstva košarkaša do 18 godina. I tri četvrtine izgledala kao momčad koja će s pobjedom doći do prvog mjesta u skupini, boljeg ždrijeba u osmini finala, pišu Sportske novosti.

Međutim, nije se dogodilo, Španjolci su preživjeli Rašićeva 34 poena (11-17 iz igre, trice 6-8), a do preokreta je došlo u posljednjoj četvrtini sa četiri vezana poena Javiera Garcije, koji je potom upisao i asistencije pod koš Usmanu Garubi i na tricu Pauu Carrenu, sve to u seriji 14-4 s kojom su tri minute prije kraja otišli na presudnih sedam razlike.

Hrvatska je tako prvi krug zaključila drugim uzastopnim porazom, posljednje...

20. travanj 2024 01:44