Košarkadramatična završnica

Cibona 'pomela' branitelja naslova: nevjerojatan preokret ' vukova', od minus 16 do pobjedničkog koša dvije sekunde prije kraja susreta

31. svibnja 2019. - 00:23
cedevita_cibona03-300519

Košarkaši Cibone pobijedili su Cedevitu sa 100-98 (22-23, 32-22, 14-33, 32-20) i tako u četiri utakmice finalne serije 'pomeli' peterostrukog prvaka Hrvatske za svoj prvi naslov od 2013. godine, a 19. ukupno.

Pobjednički koš postigao je Dominic Gilbert dvije sekunde prije isteka vremena, a Cibona je u posljednjih šest i pol minuta dvoboja uspjela preokrenuti 16 koševa zaostatka u utakmici prepunoj nevjerojatnih preokreta.

Naime, Cibona je na početku treće četvrtine imala 11 koševa prednosti (56-45) i bučnu podršku svojih navijača koji su bili brojniji na ispunjenim tribinama dvorane 2 Doma sportova, ali je do kraja treće dionice Cedevita potpuno preokrenula rezultat i u posljednju četvrtinu ušla sa 10 poena viška (78-68).

Serijom 14-0 od 29. do 33. minute Cedevita je stvo...

18. travanj 2024 13:23