Sport Košarka

ništa od finala

Žuti se borili do samog kraja, ali odlučila je sudačka odluka

Nesportskom pogreškom Tomislava Gabrića 15 sekundi prije kraja ugašene su nade košarkaša Splita da polufinalnu seriju doigravanja vrate na Gripe. Cibona je u Draženovu domu s 3-0 potvrdila mjesto u finalu.

Slobodnim bacanjima Kedže i zakucavanjem Cobbinsa Split je plus šest Cibone smanjio na plus dva (78:76). Gabrić je potom na svojoj polovici agresivnije krenuo na Rogića, suci su to protumačili kao nesportsku pogrešku, što je za Splitova igrača značilo „game over“ jer mu je to bila druga, dakle isključujuća. Rogić je stavio oba bacanja, sjajni Bundović (24 koša) iz dodatnog napada još jedno i to je na 11 sekundi do isteka vremena bilo nedostižnih 81:76.

Kao i u prvoj utakmici u Zagrebu, Split je odlično otvorio susret, no sve dobro što je napravio u prvih 17 minuta kada je vodio 39:27 prosuo je već do kraja poluvremena jer je Cibona smanjila na 41:39.

Split je u posljednjoj četvrtini nadoknadio zaostatak 65:58, nakratko i poveo dalekometnim hicem Veljačića (67:66), no u završnici je Cibona opet bila staloženija i svježija.

Splićani su i u ovom dvoboju bili bez ozlijeđenog Kalajžića, Jukić je rano u zadnjoj četvrtini dobio peti faul, a Cobbins je bio na četiri gotovo cijelo drugo poluvrijeme.

U takvom stanju Split je patio u završnici, što ga je i koštalo poraza.

CIBONA – SPLIT 83:78 (17:20, 22:21, 18:17, 26:20)

Zagreb, KC Dražen Petrović.

Treća utakmica polufinala doigravanja PH. S 3-0 u pobjedama u finale ide Cibona.