Košarkaza titulu

Slomio ih umor od puta: Splićanke teško poražene u prvom finalnom dvoboju

25. travnja 2019. - 00:08
omis_medvescak19-250317

U prvoj utakmici finalne serije na tri pobjede košarkašice Splita teško su stradale na gostovanju kod braniteljica naslova Medveščaka. Prvakinje Hrvatske u posljednjih pet sezona već su u prvom poluvremenu riješile pitanje pobjednica.

Bila je to prava revija pogrešaka, nevjerojatnih 30 izgubljenih lopti imale su gošće iz grada pod Marjanom. Kriminalan šut imale su Splićanke za dva poena, samo 22 posto (8/35). Kuriozitet je znatno slabiji nego za tricu koju su gađale 33 posto (7/21). Nakon 7:7 poslije četiri minute igre na otvaranju susreta ekipa trenera Borana Grgina potom je šest i pol minuta ostala bez postignutog koša. Medveščak je u tom periodu napravio seriju od čak 18 poena, poveo 25:7 i tim je utakmica postala jednosmjerna ulica. Split je u tim trenucima nestao s parketa....

23. travanj 2024 11:49