Košarkamajstorica na gripama

Splićanke ušle u finale nakon 25 godina!

20. travnja 2019. - 01:16
zkk_split31-011218

Nakon 25 godina košarkašice Splita opet su u finalu Prve lige! Taj dugi post prekinula je generacija pod vodstvom trenera Borana Grgina pobijedivši Pulu u majstorici polufinala na Gripama.

Splićanke je do mjesta u finalu s aktualnim prvakom Medveščakom predvodila fantastična Katarina Puljić s 29 poena (trice 5/6), 10 asistencija i 4 ukradene lopte. Još impresivnije, za 29 minuta na parketu nije izgubila ni jednu jedinu loptu!

Već je u prvoj četvrtini skupila dvije osobne, no to ju nije spriječilo da u drugoj četvrtini povede seriju 22:2 kojom se Split odvojio na 37:23. Od tog trenutka pa sve do kraja Puljanke više nisu stigle na manje od 14 koševa zaostatka. Sjajna je bila i Josipa Silov s 24 poena, pogotovo u drugom poluvremenu kada je domaći sastav rutinirano držao suparnice n...

19. travanj 2024 23:41