Košarkaporavnali seriju

Velika iznenađenja u Euroligi: Žalgiris svladao Fenerbahce, Perasovićeva Baskonia nadigrala CSKA u Moskvi

19. travnja 2019. - 10:07

Košarkaši Baskonije i Žalgirisa poravnali su omjer u pobjedama na 1-1 u dvobojima četvrtfinala doigravanja Eurolige protiv CSKA, odnosno Fenerbahcea gostujućim pobjedama u drugim utakmicama igranim u četvrtak.

Baskonia, koju vodi hrvatski stručnjak Velimir Perasović, u je Moskvi nadigrala CSKA sa 78-68 (27-19, 15-19, 24-15, 12-16), dok je Žalgiris nanio prvi domaći poraz Fenerbahceu u sezoni 82-80 (20-21, 26-18, 27-19, 9-22).

Zanimljivo, prije samo dva dana CSKA je u prvoj utakmici u Moskvi svladao Baskoniju sa 26 razlike, a Fenerbahce je protiv Žalgirisa bio još uvjerljiviji slavivši sa 33 razlike.

Baskonia je u prvom poluvremenu vodila i sa 14 razlike (34-20), no domaći su do odmora uspjeli smanjiti na šest. No, u trećoj četvrtini je španjolski sastav ponovno bolje reagira...

25. travanj 2024 06:14