Košarkakvalifikacije za prvu ligu

Splićanke slavile u Zagrebu, pravi ispit tek slijedi: petnaestogodišnja Vivien uz pobjednički koš u zadnjoj sekundi ostvarila i double-double učinak

16. travnja 2019. - 09:18

Igračice Košarkaške akademije Žana Lelas, najmlađe ekipe natjecanja, upisale su i drugu pobjedu na startu Lige za prvaka i popunu prve lige bez obzira što uz otprije ozlijeđenu Petru Smiljanić nije nastupila ni Nika Lokica.

Prvakinje Druge lige Jug vodile su u većem dijelu utakmice. Otvorile su utakmicu sa furioznih 12:0, kontrolirale su susret. Imale su i vodstvo 51:39 pred kraj treće četvrtine, ali umor i pad koncentracije donijeli su ipak dramatičnu završnicu.

Folka je vodila 63:61 u zadnjoj minuti. Pri rezultatu 63:63 imale su Zagrepčanke 17 sekundi i za napad za pobjedu, ali domaće nisu zabile. Zato jesu Splićanke u četiri i pol sekunde koliko im je preostalo za zadnji napad.

Vivien Nejašmić, mlađa sestra Hajdukovog nogometaša Darka, zabila je na samom isteku vremena ...

19. travanj 2024 06:08