KošarkaEurocup

Španjolska Valencia uvjerljivo stigla do trofeja: drugi put bili su bolji od Albe u finalu

16. travnja 2019. - 01:27
111val

Košarkaši Valencije osvojili su ovosezonski Eurokup zahvaljujući uvjerljivoj 89-63 (17-18, 29-15, 17-11, 26-19) pobjedi na svom parketu protiv berlinske Albe u odlučujućem trećem finalnom susretu.

Početak dvoboja u Valenciji nije dao naslutiti dominaciju domaćina jer je nakon četiri minute igre Alba vodila sa 11-0. No, uslijedila je nevjerojatna serija od 40-12 domaćih za vodstvo 40-23 pred kraj prvog poluvremena nakon čega više nije bilo povratka za njemački sastav.

Uoči posljednjih 10 minuta Valencia je vodila sa 63-44 te je završnica bila puko odrađivanje posla.

Matt Thomas ubacio je 19 koševa za Valenciju, po 18 su dodali Bojan Dubljević i Fernando san Emeterio, dok su Rokas Giedraitis sa 19 i Peyton Siva sa 14 ubačaja bili najefikasniji kod Albe.