Sport Košarka

iznad obruča

Alkari na refule stigli do pobjede: kad je bilo najpotrebnije prvi put slavili u gostima

Kada je bilo najpotrebnije Alkar je stigao do premijerne gostujuće pobjede, čime je ostao u ravnopravnoj utrci s ostatkom ligaškog društva u bitci za opstanak, ali u nešto optimističnijoj varijanti čak i za Top 8.

Tijekom prvih 20 minuta igralo se na "refule", momčadi su se kroz serije koševa izmjenjivale u vodstvu i po nekoliko puta. Tako je Bosco početkom druge četvrtine imao i devet koševa viška, Alkar uzvratio serijom 11-0, da bi na odmor momčadi otišle s po 40 koševa na kontu.

Drugi dio Alkar je otvorio na način kakav je samo poželjeti mogao. Devet koševa Markulina, uz dvije trice, i jedna trica Marića odveli su sinjsku momčad na plus 12, da bi nešto kasnije nakon po još jedne trice Markulina i Vučića Alkar brojao i plus 16.

Ipak, Bosco je uspio pohvatati konce igre i do kraja trećeg perioda smanjio na minus devet. Vrlo brzo nakon mini predaha prednost Alkara se otopila za dodatna tri koša, ali pravi problemi stigli su tri minute prije kraja kada je Primorac zabio za minus dva. Vrlo brzo Palokaj je dobio priliku s linije za bacanja za poravnanje, ali promašio je oba, za razliku od Markulina koji je s istog mjesta na drugoj strani bio precizan. Sve nakon toga otišlo je na stranu sinjske momčadi koja je tako "potvrdila" pobjedu iz prošlog kola protiv Šibenika.