KošarkaDizali se i padali

Dramatičan poraz 'žutih' na Gripama: imali su zadnji napad, ali do produžetaka nisu stigli

24. siječnja 2019. - 22:31
split_mzt2-240119

Mate Kalajžić, koji je posljednju četvrtinu odigrao sjajno, promašio je dvicu za produžetke dvije sekunde prije kraja utakmice sa skopskim MZT-om. Baš šteta, jer Split je bio blizu skalpa drugoplasirane momčadi Druge ABA lige.

Početkom drugog poluvremena Split je gubio 39:49, manje od šest minuta do kraja 62:68, da bi potom okrenuo na 72:68. Gosti su se tricama (gađali su ih 14/32) vratili u plus, a onda je uslijedila infarktna završnica s puno pogrešaka Splitovih igrača. Unatoč tome, "žuti" su zahvaljujući dvama promašenim bacanjima Woodarda dobili posljednji napad za produžetke ili pobjedu. Odgovornost je preuzeo Kalajžić, ali nije pogodio.

Ovim porazom Split je pao na omjer 8-9 i dodatno se udaljio od četvrtog mjesta koje vodi u doigravanje. Njegovom treneru Vladim...

20. travanj 2024 05:40