Košarkaraspucana ivana

Trešnj(evk)a na vrhu pobjedničke torte: splitske 'žute' potvrdile naslov jesenskih prvakinja i prvi dio prvenstva okončale bez poraza

23. prosinca 2018. - 19:45
split_tresnjevka24-231218

Preokretom u zadnjoj četvrtini "žute" su potvrdile naslov jesenskih prvakinja i prvi dio prvenstva okončale bez poraza, sa skorom 11-0. Imali su gošće 40:47 te nekoliko napada za povećanje tog vodstva. Kontrolirale su rezultat do šest i pol minuta prije kraja kada je semafor pokazivao 51:55, ali tada se na oproštaju raspoloženoj Nini Dedić (odlazi u Švedsku, Umea) priključila Ivana Brnas.

Junakinja pobjede zabila je 12 od 14 svojih koševa u zadnjoj četvrtini, od čega dvije važne trice. Sa sedam poena u nizu Brnas je tri i pol minute prije kraja dovela Split do vodstva 60:55, a zatim je drugom tricom za 65:58 minutu i 48 sekundi prije kraja zapečatila trijumf svoje ekipe. Još jednom su Splićanke pokazale karakter i preokrenule susret u završnici.