Košarkamuče se, ali slave

Split nakon drame i velikog preokreta stigao do važne pobjede na nezgodnom gostovanju

15. prosinca 2018. - 21:14

Drugi vikend u nizu košarkaši Splita iščupali su pobjedu na teškom gostovanju. Tada su u Osijeku nadoknadili deset razlike u posljednjoj četvrtini, a i u Zaboku su se našli u sličnim problemima prije nego što su u produžetku ipak slomili raspoloženog domaćina.

Zabok je predvođen Baturom, Jambrovićem i bivšim igračem Splita Galićem vodio 40:27 u prvom dijelu (u kojem je Split napravio samo šest faulova!), zatim 56:42 u trećoj četvrtini, 71:60 u četvrtoj i 78:71 minutu i pol prije kraja. Pet koševa Kovačevića vratilo je Split među žive, Radovčić je bacio loptu u bunar, a onda je mladi Bruno Rebić hladno stavio tricu za izjednačenje 79:79. Na semaforu je bilo ostalo 25 sekundi. U zadnjem napadu Baturu je lopta za slavlje iscurila iz obruča.