Košarkako manje

Fenomen ženske košarke: u derbiju 47 izgubljenih lopti!

6. veljače 2018. - 23:08
ragusa

Nije to bila njihova večer. Ni Trešnjevci 2009 ni Ragusi. Derbi 15. kola prvenstva Hrvatske za košarkašice bio je tvrd, neizvjestan i tijesan, a pobjednik je odlučen u zadnjim sekundama.

Što se tiče dramatike, utakmica između zagrebačke i dubrovačke ekipe opravdala je očekivanja. Međutim, pogledajte rezultat – 47:46! Bode oči. Koševi su padali teško i rijetko.

Takav rezultat obično gledamo na poluvremenima utakmica, ali eto, takav je valjda bio dan. Nije ovakva neefikasnost nikakva neobična pojava u košarci. Događa se. Ne samo ženama, već i muškarcima. Doduše, rijetko.

U ovoj zagrebačkoj utakmici rezultat po četvrtinama bio je 10:14, 17:9, 4:11, 16:12. Kao da su igrali ‘ko manje. Pogotovo u toj trećoj četvrtini sa samo 15 ubačenih koševa. U jednom trenutku čak četir...

19. travanj 2024 11:20