KošarkaEuroliga

Simon predvodio EA7 do velikog preokreta

3. veljače 2017. - 00:23
zagreb_zadar6-230509

U susretu 21. kola košarkaške Eurolige EA7 Emporio Armani je na krilima hrvatskog košarkaša Krune Simona pobijedio Darušafaku 89-87 premda su gosti u trećoj četvrtini imali čak 25 koševa prednosti.

Darušafaka je sredinom treće četvrtine vodila 68-43 i činilo se kako će momčad Jasmina Repeše upisati još jedan poraz. Međutim, uslijedio je veliki preokret talijanskog sastava koji je do konca treće dionice smanjio na -12 (61-73), a zatim u prvih pet minuta zadnje četvrtine stigao do izjednačenja (78-78). Domaćin je 1:39 minut prije kraja poveo 84-82, a potom u neizvjesnoj završnici izborio pobjedu.

Repešin sastav su do sedme pobjede vukli Simon sa 15 koševa, šest skokova i četiri asistencije, te Davide Pascolo sa 15 koševa i četiri skoka. Milan Mačvan i Rakim Sanders su...

25. travanj 2024 07:18